Cortina çok pahalı: Öğretmen işe gitmek için günde beş saat araba kullanıyor

AIM

New member
27 Şub 2022
813
0
0
Sırf profesör olabilmek için Marcon'dan (Venedik) Cortina'ya (Belluno) bir ay boyunca her gün beş saat yolculuk. Bu gerçek bir macera Ivano Apisa49 yaşında anlatıyor Corriere del Veneto. Bütün bunlar Ampezzo'daki evlerin fahiş kira fiyatlarının onu zorunlu olarak işe gidip gelmeye zorlayacağının hatasıydı.

Apisa geçen Kasım ayında Cortina ortaokulunda öğretmenlik pozisyonu almıştı ancak iş bölgede kalacak yer bulmaya geldiğinde öğretmen Ampezzo kiralarının kendisine öğretmeninin maaşına mal olacağını fark etti. “1.650 civarında maaşa karşılık ayda 1.200-1.500 avro harcamayı göze alamazdım” diyor.

Bir ay boyunca arabayla seyahat ettikten sonra Apisa sonunda Cortina'ya 45 dakika uzaklıktaki Calalzo'da bir oda buldu. “Elbette, şimdi ayı sıfırda kapatıyorum – diye devam ediyor – ama Kasım ayında benzin ve geçiş ücretleri arasında para kaybettim”. 15 Haziran'da “turistlere kiralanacağı için” konaklama yerinden ayrılmak zorunda kalacağından bahsetmiyorum bile. Bu nedenle gelecek profesör için belirsizliğini koruyor. “Çözüm olmazsa, onun yerine tekrar Marcon'a dönmeyi istemek zorunda kalacağım” diyor. Ve çocuklarımı bıraktığım için çok üzgünüm”.

Konular